
Beszélhetünk itt a műanyag szívószálak és az egyszer használatos műanyagok környezetkárosító hatásairól, de az emberek mégis inkább csak arra figyelnek oda, ami a saját életükben hoz rövid távú változást. Ha az nem éri el az ingerküszöbödet, hogy a Föld lassan megfullad a műanyagszennyezésben, akkor talán a műanyagok egészségkárosító hatásaira már oda fogsz figyelni.
Nem tesz jót az emésztésednek
Ha szívószállal fogyasztod az innivalót, nagyobb a valószínűsége, hogy sok levegőt nyelsz az itallal együtt – ez pedig gyomorbántalmakhoz és puffadáshoz vezethet. Ha szénsavasat iszol, még nagyobb az esélye annak, hogy a hasad nem ússza meg a dolgot.
Káros anyagok jutnak a szervezetedbe
A szívószálak nagy része polipropilénből készül, ami kutatások szerint elfogyasztva bezavar a hormonháztartásodba, egészen pontosan az ösztrogénszintedbe. Ez pedig egyáltalán nem hangzik jól. A helyzet rosszabb, ha a szívószál savaknak (például szénsavnak) vagy hőnek (például meleg innivalónak) van kitéve, ekkor ugyanis még több polipropilén kerül a testedbe. Ráadásul a rengeteg műanyaghasználat még vissza is üt ilyen szempontból is: a tengeri élőlények elfogyasztásával rengeteg mikroműanyagot eszünk, aminek hasonló hatása van a szervezetünkben.
Ráncosabb leszel
A cigarettázóknak vannak tipikusan „cigiráncaik” – ezek azért jelennek meg, mert gyakran szívják a bűzrudat, így a bőr a száj környékén jobban megereszkedik. Ugyanez a helyzet akkor is, ha sokat használod a szívószálakat, hiszen a mozdulat ugyanaz. A szájkörnyéki ráncok nagyobb eséllyel és hamarabb alakulnak ki, ha sokszor iszol szívószállal.